1993 yılında kurulmuş olan Euro OTC Pharma, Alman ilaç sektöründe eczacılığa ilişkin hammaddelerin önemli bir tedarikçisidir. Euro OTC Pharma, kozmetik ürünlerinin yanı sıra eczanelere, hastanelere, depolara ve piyasaya geniş kapsamda ilaç aktif hammaddeleri, formülasyon ve yüksek kaliteli yardımcı maddeler, doğal ekstraktlar, reçeteli ve reçetesiz ilaç ile gıda takviyeleri tedarik etmektedir.

2005 yılından bu yana Euro OTC Pharma, uluslararası piyasada sürekli artan bir ivmeyle, EuRho Vital ticari adıyla yüksek kaliteli gıda takviyelerini, reçetesiz ilaçları ve kozmetik ürünlerini tüketiciye sunmaktadır.

EuRho Vital ürünlerinin kalitesi, Almanya’da GMP standartlarına göre üretilmiş olmasıyla ve üretim sonrası laboratuvarlarda yapılan düzenli kalite kontrollerle güvence altına alınmaktadır.

Dış pazarlar için gerekli düzenleyici görevler, sorumluluk ve güvenilirlik anlayışıyla düzenlenir. Ulusal yasalar göz önüne alınarak tüm gerekli şartnameler, sertifikalar ve belgeler temin edilir. (HELAL, BSE/TSE)*.

*BSE/TSE: Hayvanlardan spongiform ensefalopati bulaşmasını önlemek üzere alınacak özel tedbirler hakkında, üretimin her aşamasında, başvuru sahibi, kullanılan malzemelerin, hayvan spongiform ensefalopati maddelerinin (BSE/TSE) tıbbi ürünler yoluyla bulaşması riskinin en aza indirmesi hakkındaki mevzuata uygunluğu gösterir.
Euro-OTC-building400x365